SunRingle MTX-33 26" Disc Rim 36h - Black
- Wide extruded aluminum with welded seam, 24.1mm deep with reinforced spoke face and eyelets
| Model | MTX-33 |
| Size | 26" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 24.1mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 534mm |
| Color | Black |
| Weight | 660g |
| Spokes | 36H |

Description
- Wide extruded aluminum with welded seam, 24.1mm deep with reinforced spoke face and eyelets
| Model | MTX-33 |
| Size | 26" |
| Internal W | 26mm |
| Depth | 24.1mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 534mm |
| Color | Black |
| Weight | 660g |
| Spokes | 36H |














