SunRingle Rhyno Lite 29"/700c Rim 36h - Black
- Triple pocket, ABT Advanced Brake Track machined sidewalls
- Nickel plated brass eyelets
| Model | Rhyno Lite |
| Size | 29"/700c |
| Internal W | 22mm |
| Depth | - |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 612mm |
| Color | Black |
| Weight | 590g |
| Hole Count | 36H |
$14.70
Original: $41.99
-65%SunRingle Rhyno Lite 29"/700c Rim 36h - Black—
$41.99
$14.70
Description
- Triple pocket, ABT Advanced Brake Track machined sidewalls
- Nickel plated brass eyelets
| Model | Rhyno Lite |
| Size | 29"/700c |
| Internal W | 22mm |
| Depth | - |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 612mm |
| Color | Black |
| Weight | 590g |
| Hole Count | 36H |














