SunRingle XL Rhyno Lite 20" Welded Rim 36h - Black
- Triple pocket aluminum rim with welded and machined seam
- TCB machined sidewalls, nickel plated brass eyelets
- ETRTO: 406mm (20"), 507mm (24")
| Model | XL Rhyno Lite |
| Size | 20" |
| Internal W | 24mm |
| Depth | 15.4mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 395mm |
| Color | Black |
| Weight | 415g |
$21.00
Original: $59.99
-65%SunRingle XL Rhyno Lite 20" Welded Rim 36h - Black—
$59.99
$21.00
Description
- Triple pocket aluminum rim with welded and machined seam
- TCB machined sidewalls, nickel plated brass eyelets
- ETRTO: 406mm (20"), 507mm (24")
| Model | XL Rhyno Lite |
| Size | 20" |
| Internal W | 24mm |
| Depth | 15.4mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 395mm |
| Color | Black |
| Weight | 415g |














