SunRingle XL Rhyno Lite 24" Welded Rim 36h - Blk
- Triple pocket aluminum rim with welded and machined seam
- TCB machined sidewalls, nickel plated brass eyelets
- ETRTO: 406mm (20"), 507mm (24")
| Model | XL Rhyno Lite |
| Size | 24" |
| Internal W | 24mm |
| Depth | 15.4mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 493mm |
| Color | Black |
| Weight | 500g |
$22.40
Original: $63.99
-65%SunRingle XL Rhyno Lite 24" Welded Rim 36h - Blk—
$63.99
$22.40
Description
- Triple pocket aluminum rim with welded and machined seam
- TCB machined sidewalls, nickel plated brass eyelets
- ETRTO: 406mm (20"), 507mm (24")
| Model | XL Rhyno Lite |
| Size | 24" |
| Internal W | 24mm |
| Depth | 15.4mm |
| Hole | 36 |
| Brake | Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 493mm |
| Color | Black |
| Weight | 500g |














