Teravail Standard Tube - 20 x 1 - 1.5 32mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1 - 1.5 |

Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1 - 1.5 |














