Teravail Standard Tube - 20 x 1.25 - 1.9 32mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 118 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1.25 - 1.9 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 118 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 1.25 - 1.9 |














