Teravail Standard Tube - 24 x 2 - 2.4 32mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Labeled Size | 24 x 2 - 2.4 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Labeled Size | 24 x 2 - 2.4 |














