Teravail Standard Tube - 24 x 2.5 - 2.8 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Width (mm) | 67 |
| ISO Width (mm) | 68 |
| ISO Width (mm) | 69 |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 24 x 2.5 - 2.8 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 188 |
| keyword search | Quantity Break |
Original: $13.50
-65%$13.50
$4.72

Description
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Width (mm) | 67 |
| ISO Width (mm) | 68 |
| ISO Width (mm) | 69 |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 24 x 2.5 - 2.8 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 188 |
| keyword search | Quantity Break |























