Teravail Standard Tube - 24 x 2.75 - 3 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Width (mm) | 72 |
| ISO Width (mm) | 73 |
| ISO Width (mm) | 74 |
| ISO Width (mm) | 75 |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 24 x 2.75 - 3 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Original: $14.50
-65%$14.50
$5.07

Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Width (mm) | 72 |
| ISO Width (mm) | 73 |
| ISO Width (mm) | 74 |
| ISO Width (mm) | 75 |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 24 x 2.75 - 3 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |























