Teravail Standard Tube - 26 x 1.75 - 2.35 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 170 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.75 - 2.35 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 170 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.75 - 2.35 |














