Teravail Standard Tube - 27.5 x 2.4 - 2.8 48mm Presta Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Width (mm) | 62 |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Width (mm) | 67 |
| ISO Width (mm) | 68 |
| ISO Width (mm) | 69 |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 - 2.8 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
Original: $14.50
-65%$14.50
$5.07

Description
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Width (mm) | 62 |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Width (mm) | 67 |
| ISO Width (mm) | 68 |
| ISO Width (mm) | 69 |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 - 2.8 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |























