Teravail Standard Tube - 700 x 20 - 28mm 60mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 126 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 28 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 126 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 28 |














