Teravail Standard Tube - 700 x 30 - 43mm 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 140 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |

Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 140 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |














