Tubolito Tubo MTB Plus Tube - 27.5+ x 2.5-3.0" 42mm Presta Valve Orange
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Width (mm) | 67 |
| ISO Width (mm) | 68 |
| ISO Width (mm) | 69 |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Width (mm) | 72 |
| ISO Width (mm) | 73 |
| ISO Width (mm) | 74 |
| ISO Width (mm) | 75 |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Labeled Size | 27.5+ x 2.5 - 3 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
Original: $34.95
-65%$34.95
$12.23

Description
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Width (mm) | 67 |
| ISO Width (mm) | 68 |
| ISO Width (mm) | 69 |
| ISO Width (mm) | 70 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Width (mm) | 72 |
| ISO Width (mm) | 73 |
| ISO Width (mm) | 74 |
| ISO Width (mm) | 75 |
| ISO Width (mm) | 76 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Labeled Size | 27.5+ x 2.5 - 3 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |















