Vee Tire Co. ZigZag Tire - 26 x 4.0 Clincher Wire Black
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 102 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 4.00 |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Size | 26" |
Original: $71.40
-65%$71.40
$24.99
Description
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 102 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 4.00 |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Size | 26" |














