Velo Orange Curvy Alloy Bar (31.8mm) 650mm Silver
- The Curvy Too is a wider version of Velo Orange's Postino that fits modern controls
- Perfect for converting road bikes into a more comfortable, albeit, spirited position
- 0 degree rise
- 22.2mm diameter accepts mountain bike controls and modern sized grips
| Model | Curvy Alloy |
| Clamp | 31.8mm |
| Width | 680mm |
| Back Sweep | 30 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Weight | 273g |
| Sweep | 0 Degrees |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00
Description
- The Curvy Too is a wider version of Velo Orange's Postino that fits modern controls
- Perfect for converting road bikes into a more comfortable, albeit, spirited position
- 0 degree rise
- 22.2mm diameter accepts mountain bike controls and modern sized grips
| Model | Curvy Alloy |
| Clamp | 31.8mm |
| Width | 680mm |
| Back Sweep | 30 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Weight | 273g |
| Sweep | 0 Degrees |














