Velo Orange Voyager 650b Rim 32h - Silver
- A tubeless-compatible, box section rim that is designed to suit the needs of even the most discerning tourer, randonneur, and commuter
- Stainless steel eyelets and double-wall construction
- Rim and disc brake compatible
- Accepts tires ranging from 38mm to 2.4" and is available in 650b/27.5" and 700c/29er
| Model | Voyager |
| Size | 650b |
| Internal W | 22.1mm |
| Depth | 19mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc/Rim |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 565mm |
| Color | Silver |
| Weight | 597g |
| Hub Drilling | 32H |
$34.30
Original: $98.00
-65%Velo Orange Voyager 650b Rim 32h - Silver—
$98.00
$34.30
Description
- A tubeless-compatible, box section rim that is designed to suit the needs of even the most discerning tourer, randonneur, and commuter
- Stainless steel eyelets and double-wall construction
- Rim and disc brake compatible
- Accepts tires ranging from 38mm to 2.4" and is available in 650b/27.5" and 700c/29er
| Model | Voyager |
| Size | 650b |
| Internal W | 22.1mm |
| Depth | 19mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc/Rim |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 565mm |
| Color | Silver |
| Weight | 597g |
| Hub Drilling | 32H |














