Vision Metron 60 SL TL Disc Wheelset - 700 12x100mm/12x142mm Center-Lock HG 11/12 BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $2,205.00
-65%$2,205.00
$771.75
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














