Vision Metron TTW Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock XDR Carbon Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21mm |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta XLong 75mm+ |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $2,088.00
-65%$2,088.00
$730.80
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 21mm |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta XLong 75mm+ |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














