Vision SC45 SL Wheelset - 700 12 x 100mm/12 x 142mm Center-Lock Micro Spline Carbon BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,494.00
-65%$1,494.00
$522.90
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














