Vittoria Barzo Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding BLK 4C XC Trail TNT Graphene G2.0
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 900 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $96.99
-65%$96.99
$33.95
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 900 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |














