Vittoria Mazza Trail Tire - 27.5 x 2.6 Tubeless Folding BLK 4C Graphene Trail G2.0 E-Bike
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1200 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $96.99
-65%$96.99
$33.95
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1200 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |














