Vittoria Standard Tube 700x28-42 PV 48mm
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 28-42mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 48mm |
| Size | 700X28-42 |
| Width | 48Mm |
$3.85
Original: $10.99
-65%Vittoria Standard Tube 700x28-42 PV 48mm—
$10.99
$3.85
Description
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 28-42mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 48mm |
| Size | 700X28-42 |
| Width | 48Mm |














