Vittoria Standard Tube 700x40-52 PV 48mm
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 40-52mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 48mm |
| Size | 700X40-52 |
| Width | 48Mm |
$4.20
Original: $11.99
-65%Vittoria Standard Tube 700x40-52 PV 48mm—
$11.99
$4.20
Description
- Butyl inner tubes for everyday use
- Good puncture resistance and air retention
- Wall thickness 0.9 mm
| Model | Standard |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 700c |
| Tire Width | 40-52mm |
| Valve | Presta RVC (Threaded) |
| Length | 48mm |
| Size | 700X40-52 |
| Width | 48Mm |














