Vittoria Ultra Light Speed (TPU) Tube 700x25-30 PV RVC 80mm
- TECH SPECS
| Valve Length | 80mm |
| Valve | Presta |
| Shaft Type | Threaded |
| Wheel Diameter | 700C |
| Valve Core | Removable |
| Thorn resistant | No |
| Tube Weight | 30g |
| Tube Width | 25-30c |

Description
- TECH SPECS
| Valve Length | 80mm |
| Valve | Presta |
| Shaft Type | Threaded |
| Wheel Diameter | 700C |
| Valve Core | Removable |
| Thorn resistant | No |
| Tube Weight | 30g |
| Tube Width | 25-30c |























