Vittoria Zaffiro Evo V G2.0 Tire 700x28 Black
- Extremely durable tires for performance training
- - Graphene 2.0 compound and folding bead increase performance
- - Modern tread design for long useful life
| Model | Zaffiro Evo V G2.0 |
| Size | 700c |
| Width | 28mm |
| Casing | Nylon |
| TPI | 60 |
| Compound | 1C Graphene |
| Bead | Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 340g |
Original: $48.99
-65%$48.99
$17.15Description
- Extremely durable tires for performance training
- - Graphene 2.0 compound and folding bead increase performance
- - Modern tread design for long useful life
| Model | Zaffiro Evo V G2.0 |
| Size | 700c |
| Width | 28mm |
| Casing | Nylon |
| TPI | 60 |
| Compound | 1C Graphene |
| Bead | Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 340g |














