We The People Battleship BMX Fork 20'' 1-1/8'' 10x100mm Rake: 15mm Black
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Rake | 15mm |
| Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20 |
| Fork Weight | 1022g |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Primary Color | Black |
| Steer Tube Length | 170mm |
Original: $174.99
-65%$174.99
$61.25
Description
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Rake | 15mm |
| Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20 |
| Fork Weight | 1022g |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Primary Color | Black |
| Steer Tube Length | 170mm |














