We The People Battleship BMX Fork 20'' 1-1/8'' 10x100mm Rake: 15mm Chrome
- TECH SPECS
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 1022g |
| Primary Color | Chrome |
| Rake | 15mm |
| Material | Cr-Mo |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Wheel Diameter | 20 |
Original: $182.49
-65%$182.49
$63.87
Description
- TECH SPECS
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 1022g |
| Primary Color | Chrome |
| Rake | 15mm |
| Material | Cr-Mo |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Wheel Diameter | 20 |














