Chromag Cutlass Riser Bar (31.8) 35mm/800mm - Blk/Red
- High performance unidirectional carbon fiber riser bar for All Mountain use
- Stiff with excellent vibration damping for those long descents
- The lightest Chromag bar at 220g
| Model | Cutlass |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Red |
| Weight | 220g |
| Size | 35Mm |
$41.98
Original: $119.95
-65%Chromag Cutlass Riser Bar (31.8) 35mm/800mm - Blk/Red—
$119.95
$41.98
Description
- High performance unidirectional carbon fiber riser bar for All Mountain use
- Stiff with excellent vibration damping for those long descents
- The lightest Chromag bar at 220g
| Model | Cutlass |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Red |
| Weight | 220g |
| Size | 35Mm |











