Kenda Kwest Tire - 26 x 1.5 Clincher Wire Black 60tpi
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 65 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.5 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
Original: $24.95
-65%$24.95
$8.73
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 65 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.5 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |











