Maxxis High Roller II Mountain Tire 26''x2.30 Folding Tubeless Ready Dual EXO 60TPI Black
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.3 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
Original: $58.00
-65%$58.00
$20.30
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.3 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |











