Pirelli Scorpion Enduro M Mountain Tire 29x2.60 Folding Tubeless Ready SmartGRIP Gravity HardWALL 60TPI Black
Pirelli Scorpion Enduro M Mountain Tire 29x2.60 Folding Tubeless Ready SmartGRIP Gravity HardWALL 60TPI Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 1100 |
| Weight (oz) | 39 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.6 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 44 |
Original: $83.61
-65%$83.61
$29.26
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 1100 |
| Weight (oz) | 39 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.6 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 44 |











