Schwalbe Wicked Will Tire - 27.5 x 2.6 Clincher Folding BLK Performance Line Addix
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 65 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.6 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 920 |
Original: $54.87
-65%$54.87
$19.20
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 65 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.6 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 920 |











