Schwalbe Wicked Will Tire - 29 x 2.25 Clincher Folding BLK Performance Line Addix
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 920 |
Original: $54.87
-65%$54.87
$19.20
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| PSI | 50 |
| TPI | 67 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 920 |











