Soma Wolverine Unicrown TA CX Fork 700c 1-1/8" Pumpkin Ora
- Unicrown design with Tange Infinity CrMo steel tubing
- Triple bosses on fork leg to fit low rider pannier rack or cage
- Fits 700c x 45mm tires with fenders
| Model | Wolverine CX |
| Wheel Size | 700c |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 50mm |
| Axle | Crown-405mm |
| Brake Mount | Disc Only (Flat Mount) |
| Dropout | 15x100mm TA |
| Color | Pumpkin Orange |
Original: $279.99
-65%$279.99
$98.00
Description
- Unicrown design with Tange Infinity CrMo steel tubing
- Triple bosses on fork leg to fit low rider pannier rack or cage
- Fits 700c x 45mm tires with fenders
| Model | Wolverine CX |
| Wheel Size | 700c |
| Steerer (Stem/Race) | Straight (28.6/30mm) |
| Offset | 50mm |
| Axle | Crown-405mm |
| Brake Mount | Disc Only (Flat Mount) |
| Dropout | 15x100mm TA |
| Color | Pumpkin Orange |













