Teravail Rutland Tire - 27.5 x 2.1 Tubeless Folding Tan Light and Supple
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| TPI | 60 |
| Weight | 580 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.1 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 55 |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00

Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| TPI | 60 |
| Weight | 580 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.1 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 55 |











